افزایش ۱۵ درصدی ظرفیت متروی تهران از مهر، كاهش ۳ و نیم دقیقه ای سرفاصله حركت قطارها

افزایش ۱۵ درصدی ظرفیت متروی تهران از مهر، كاهش ۳ و نیم دقیقه ای سرفاصله حركت قطارها

تاكسی مدرن: معاونت حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران از افزایش 15 درصدی ظرفیت متروی تهران از اول مهر و كاهش 3.5 دقیقه ای سرفاصله حركت قطارهای مترو آگاهی داد.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، معاونت حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران در اطلاعیه ای ضمن تبریك سال تحصیلی جدید به همه دانش آموزان و دانشجویان، اعلام نمود: با برنامه ریزی های صورت گرفته و افزایش حضور ناوگان فعال در شبكه مترو، سرفاصله (Headway) حركت قطارها در سه خط اصلی از این پس به ۳.۵ دقیقه كاهش یافته است.
بر این اساس، قطارها در خطوط ۱، ۲ و ۴ مترو از روز اول مهرماه ۱۳۹۸ در ساعات اوج حضور مسافران، هر ۳.۵ دقیقه در ایستگاه ها به مسافرگیری خواهند پرداخت و بدین ترتیب ظرفیت پذیرش سفر در این سه خط حدود ۱۵ درصد افزایش می یابد.
سرفاصله حركت قطارها در این سه خط مترو، قبل از این هم در دوره جدید مدیریت شهری در دو مرحله از ۶ و ۵ دقیقه به ۴ دقیقه كاهش یافته بود. كاهش سرفاصله حركت قطارها به مدلول كاهش معطلی مسافران و شلوغی ایستگاه ها در زمان های اوج سفرها در ساعات بامداد و عصر است.
در این اطلاعیه ابراز امیدواری شده است كه پس از طریق اندازی خط ۷ و قسمتی از خط ۶ در سال جاری، افزایش ظرفیت ۱۵ درصدی خطوط ۱، ۲ و ۴ به كاهش اتلاف وقت، كاهش شلوغی در ایستگاه ها، آسودگی خاطر مسافران و نیز تشویق عموم شهروندان به كنار گذاشتن خودرو شخصی و ترجیح استفاده از مترو بینجامد.1398/06/30
20:14:19
5.0 / 5
4162
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن