افزایش موقتی ازن و ذرات معلق در هوای پایتخت

افزایش موقتی ازن و ذرات معلق در هوای پایتخت

تاكسی مدرن: برمبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها همچون ذرات معلق و ازن، كیفیت هوای پایتخت را در بعضی ساعات امروز و فردا (5 و 6 شهریور) در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار می دهد.



به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشاندهنده كاهش میزان ناپایداری جوی طی بامداد امروز (۵ شهریور) است كه شرایط را برای تجمع موقتی آلاینده ها فراهم می آورد. هرچند با رشد ناپایداری روزانه تا بعد ازظهر برای برخی ساعات وزش باد انتظار می رود كه در بهبود نسبی كیفیت هوا موثر است همین طور در بعضی ساعات بعد ازظهر امروز بین ساعات ۱۴ تا ۱۸ بر غلظت آلاینده ازن افزوده می شود البته كاهش جزیی دما و احتمال افزایش میزان ابرناكی در بعضی ساعات بعد ازظهر شرایط را برای شكل گیری این آلاینده محدود می كند. به تدریج همراه با افزایش حجم ترافیك در بعضی ساعات امشب افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق دور از انتظار نیست كه كاهش كیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد را به دنبال دارد.

با احتمال وزش باد در اولین ساعات فردا (۶ شهریور) وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت طی بامداد در شرایط بهتری نسبت به بامداد روز سه شنبه قرار می گیرد. هرچند این شرایط پابرجا نیست و به تدریج با برقراری جوی نسبتا آرام و آسمانی صاف به همراه افزایش دما در طول روز، شرایط برای تولید آلاینده ازن فراهم می شود به شكلی كه نسبت به امروز افزایش نسبی در غلظت این آلاینده در بیشتر مناطق پایتخت مشاهده خواهد شد.

بر این اساس انتظار می رود در بعضی ساعات فردا (۶ شهریور) بر غلظت برخی آلاینده ها خصوصاً آلاینده ازن افزوده شود و وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت طی برخی اوقات در آستانه شرایط نامطلوب خصوصاً برای گروه های حساس قرار گیرد.

بر اساس اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با میانگین ۸۲ در شرایط سالم قرار داشت و كیفیت هوای الان نیز با میانگین ۹۱ همچنان در شرایط سالم می باشد.





منبع:

1398/06/05
13:17:12
5.0 / 5
4337
تگهای خبر: آلاینده , ترافیك , تردد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن