تلاش شورای شهر تهران برای راه اندازی موزه صنعت و تشكیل رینگ گردشگری در شهرستان ری

تلاش شورای شهر تهران برای راه اندازی موزه صنعت و تشكیل رینگ گردشگری در شهرستان ری

تاكسی مدرن: یك عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به انجام رایزنی برای تحقق راه اندازی موزه صنعت در كارخانه سیمان ری، اضافه كرد: راه اندازی این موزه نیازمند بودجه سنگینی است اما در صورت تحقق آن شاهد تشكیل رینگ گردشگری در شهرستان ری خواهیم بود.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، خلیل آبادی در نشست اعضای شورای اسلامی شهرستان ری ضمن تبریك روز خبرنگار اظهار داشت: ایران آنچه كه در حوزه دموكراسی و پیشرفت به دست آورده است مدیون اصحاب رسانه و خبرنگاران است. این ركن چهارم دموكراسی هم بار رسالت خود و هم تحزب را به دوش می كشد. در حقیقت در كشور ما تحزب به خوبی شكل نگرفته است. بر همین مبنا امروز اصحاب رسانه این مسئولیت را به دوش می كشند و بعنوان ركن سوم و چهارم دموكراسی عهده دار مسئولیت هستند.
وی اضافه كرد: روز ۱۷ مرداد در تاریخ كشورمان به نام روز خبرنگار نامگذاری شده است. شوراها كه یكی از اركان برآمده از متن مردم هستند با حوزه رسانه همنشینی تنگاتنگی دارند و وسیله ارتباط میان مردم با شوراها نیز همین رسانه ها هستند.
وی افزود: از وقتی كه در عرصه فعالیت های شورا قرار گرفتیم سعی كردیم ارتباط خوبی با رسانه ها داشته باشیم و پاسخگوی آنها باشیم. در حد مقدورات این كار انجام شد البته شاید كوتاهی هایی نیز وجود داشته باشد. امروز حوزه خبر و خبرنگاران مورد توجه قرار گرفته و مردم و مسئولان به اهمیت آنها پی برده اند. بی شك رسانه ها، افكار عمومی را هدایت می كنند و تحلیل های ارائه شده توسط آنها می تواند در راه كاهش معضلات اثر بسزایی داشته باشد.
خلیل آّبادی در بخش دیگری از صحبت های خود درباب تكمیل خطوط مترو در شهرری اظهار داشت: دو خط ۱ و ۶ از شهرری عبور می كنند. در حقیقت شهرری بعنوان مقصد مترو انتخاب نشد و بیشتر با هدف عبور از این شهرستان طراحی شده است.
وی افزود: در سال قبل در خط ۶ ایستگاه های دولت آباد تا میدان شهدا با حضور رئیس جمهور راه اندازی شد. دو ایستگاه جوانمرد قصاب و شهرری نیز در محدوده شهرستان ری قرار گرفته كه با پیگیری های شهروندان اساسا می توانیم در این عرصه خدمات بهتری به شهروندان ارائه دهیم. با تكمیل ادامه خط ۶ تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی شهرستان ری به رینگ حمل و نقل ریلی تهران متصل می شود.
عضو شورای اسلامی شهر تهران درباب استقلال ری و تشكیل شورای مجزا برای شهرری اظهار داشت: شهرستان ری استقلال دارد و فرماندار ویژه نیز برای آن تعیین شده است. متأسفانه در حوزه مدیریت شهری، ری به تهران متصل شده و این اقدام در سال ۱۳۹۲ با ادغام شورای بخش مركزی شهرری با تهران انجام شده است. بدنه شهرری شورا دارد اما بخش مركزی آن در دامن تهران قرار گرفته كه سبب شده تبعات منفی ناشی از این اقدام در بخش های دیگر ری نیز مشاهده شود. قانون اساسی هر كجا كه در مورد شوراها صحبت كرده بر نقش مردم برای تصمیم گیری شورای خود و انتخاب اعضای آن تاكید كرده است. در حقیقت اعضای شورای شهر توسط مردم همان شهر انتخاب می شوند. این در شرایطی است كه این اتفاق در مورد تهران، ری و تجریش روی نداده است. برای ری حریم تعیین شده اما شورای آن با تهران ادغام شده است.
وی افزود: تا سال ۱۳۹۲ ادغام بخش مركزی ری با تهران قانونی نبوده ولی زمان ریاست جمهوری گذشته تبصره ای ذیل ماده ۱۲ آورده شد كه در تهران، ری و تجریش یك شورا تشكیل گردد. این خلاف نص صریح قانون اساسی است و باید توسط شورای نگهبان رد می شد اما نمی دانم چطور این مساله مورد تأیید قرار گرفته است. امیدواریم شهر ری به حق خود كه در سالیان گذشته از آن سلب شده با تشكیل شورای مستقل نائل شود.
خلیل آبادی در بخش دیگری از این نشست در پاسخ به سوالی درباب موزه سیمان ری كه بعنوان موزه صنعت نامگذاری شده است، اظهار داشت: كارخانه سیمان ری اولین كارخانه سیمان در خاورمیانه بود كه در سال ۱۳۱۳ راه اندازی شد و در سال ۱۳۶۷ تعطیل شد. چون این كارخانه در متن شهر قرار گرفته بود فعالیت آن متوقف گردید كه امیدواریم این كار برای كارخانه سیمان تهران نیز محقق شود.
وی اضافه كرد: در دوره وزارت آقای جهانگیری مقرر شد كارخانه سیمان ری بعنوان موزه صنعت در نظر گرفته شود اما این كارخانه معارضانی داشت شامل چند شركت كه بخش های مختلف كارخانه را خریداری و یا تصرف كرده بودند. بتازگی دولت این مجموعه را به شهرداری تهران واگذار كرده تا این مجموعه به موزه صنعت تبدیل گردد. رایزنی ها در این خصوص انجام شده و امیدوارم در دوره پنجم موفق به افتتاح این موزه شویم.
وی اضافه كرد: البته راه اندازی موزه صنعت بودجه سنگینی را نیاز دارد اما در صورت تحقق آن در كنار سایر ظرفیت های گردشگری ری یك رینگ گردشگری مناسب ایجاد می شود.
منبع:

1398/05/16
14:30:22
5.0 / 5
4391
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن