بهره برداری از 8 بوستان فرامنطقه ای تا اردیبهشت در تهران

بهره برداری از 8 بوستان فرامنطقه ای تا اردیبهشت در تهران

تاكسی مدرن: مدیر عامل سازمان بوستانها و فضای سبز شهر تهران از بهره برداری از هشت بوستان بزرگ فرامنطقه ای تا اردیبهشت ماه سال آینده در پایتخت آگاهی داد.


علی محمد مختاری در گفت و گو با ایسنا، در تشریح تملك باغات شهر تهران، و تبدیل آنها به بوستان اظهار داشت: اولویت سازمان بوستان ها با عنایت به تاكید شهردار تهران، تملك باغات در مناطق كم برخوردار و تبدیل آنها به بوستان های عمومی با بهره گیری از طراحی ایرانی و اسلامی است.
وی ادامه داد: ظرف مدت سه ماه بوستان پدر آماده می شود و در اختیار شهروندان قرار می گیرد، در حقیقت از 29 اسفند ماه سال قبل باوجود تعطیلات نوروز عملیات اجرایی این بوستان شروع شد و امروز با حضور شهردار تهران به بهره برداری رسید.
مختاری افزود: علت نامگذاری این بوستان به نام پدر این است كه آغاز عملیات عمرانی آن همزمان با ولادت حضرت علی (ع) بوده است. این بوستان پیش تر باغی به نام عبقری به مساحت 11 هزار متر بود كه با عنایت به توافق با بنیاد این باغ به بوستان تبدیل شد.
بگفته وی، در بوستان پدر از گونه های گیاهی پوششی بجای چمن استفاده شده تا صرفه جویی در مصرف آب و كاهش هزینه ها داشته باشیم در حقیقت گونه های بومی در این بوستان مورد استفاده قرار گرفته است.
مدیر عامل سازمان بوستانها و فضای سبز شهر تهران اظهار داشت: 350 اصله درخت های چنار چند ساله در این بوستان كاشته شده و آب نماهای گوناگون آن با عنایت به مشخصه های باغ سازی ایرانی اسلامی طراحی شده است. همین طور گونه هایی همچون بلوط، افرا و چنار كه سازگار با شهر تهران و این منطقه هستند مورد استفاده قرار گرفته است.
وی اشاره كرد: برخی از باغات شهر تهران هم اكنون تملك شده كه مقرر شده در سریعترین زمان ممكن با طراحی مناسب به بوستان عمومی تبدیل گردد. بدین سان تا اردیبهشت ماه سال آینده هشت بوستان بزرگ فرا منطقه ای در شهر تهران مورد بهره برداری قرار می گیرد تا دستور شهردار تهران در خصوص توزیع عادلانه فضای سبز در شهر تهران بیشتر از پیش محقق شود.
منبع:

1398/04/29
18:23:11
5.0 / 5
4187
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن