بازار یك میلیارد دلاری دیجیتال!

بازار یك میلیارد دلاری دیجیتال!

به گزارش تاكسی مدرن صنعت خدمات ارزش افزوده بعنوان یكی از پتانسیل های بالقوه ارزآوری، اشتغال زایی و رونق اقتصادی در سال های اخیر رشد قابل ملاحظه ای داشته است.در همین راستا مدیر كل سرویس های ارزش افزوده همراه اول در تازه ترین اظهارنظر پیرامون تجربه موفق سرویس های ارزش افزوده تصریح كرد كه با تاكید بر دانش و چابكی نیروهای جوان و فعال این صنعت، تحقق بازار یك میلیارد دلاری تولید محتوای دیجیتال با استفاده از زیر ساخت های موجود در كشور امری لازم و در دسترس می باشد.
ابوذر مهرمنش در مقاله ای كه در روزنامه "فناوران اطلاعات" به چاپ رسید با استناد بر آمارهای جهانی و نمودارهای عرضه شده توسط سازمان تنظیم مقررات انگلستان، از موفقیت چشم گیر این صنعت در كشور و روند رو به كاهش نرخ شكایات مشتریان در مقایسه با اپراتورهای بزرگ دنیا اطلاع داد و اعلام نمود كه شاخص رضایت مشتركین در پاییز سال ۹۷ بیشتر از ۱۰ درصد نسبت به زمان مشابه در سال ۹۶ بهبود یافته است.
مهرمنش همینطور اشاره داشت كه اگر تصویر درستی از خدمات ارزش افزوده به مردم عرضه شود، مشخص خواهد شد كه این خدمات فراتر از تصور عمومی با زندگی مردم عجین شده است.
امروزه كسب وكارهای نوپای زیادی در كشور آغاز به فعالیت نموده اند؛ كسب وكارهایی كه هر یك به طریقی بخشی از نیازهای مردم را هدف قرار داده و در جهت تسهیل امور ایشان می كوشند. با عنایت به اینكه شاكله مدلهای درآمدی اغلب این كسب وكارها مبتنی بر پرداخت خرد است، بدون شك استفاده از ظرفیت های پرداخت اپراتوری كمك شایانی به پیشرفت این كسب وكارها می كند.
از طرفی با عنایت به ظرفیت های بازار تولید محتوای دیجیتال و نیروی انسانی این حوزه، لزوم تلاش مضاعف در بهره برداری از فرصت های پیدا و پنهان این صنعت چند برابر شده است. تولید محتوای دیجیتال در بازار رقابتی امروز یكی از راهكارهای پرارزش برای ایجاد اشتغال به حساب می آید. بی گمان توجه بیشتر به كسب و كارهای مبتنی بر ارزش افزوده امكان دستیابی به بازار یك میلیارد دلاری تولید محتوای دیجیتال را فراهم می آورد.
باتوجه به صحبت های مدیر كل سرویس های ارزش افزوده همراه اول می توان دریافت كه این صنعت بعنوان بازاری نوپا و مملو از فرصت، دریچه ای است برای تحقق رونق تولید و كاهش نرخ بیكاری در كشور. در این راستا و با عنایت به پیشرفت چشم گیر خدمات ارزش افزوده در ایران می توان آینده روشنی را برای كسب وكارهای دیجیتال متصور بود، به شرطی كه با تمام توان برای كمك به این صنعت وارد عمل شد و راه را برای ورود به این عرصه و رقابت در بازار جهانی تسهیل كرد.
ابوذر مهرمنش در انتهای صحبت های خود هم در مورد فرصت بی نظیری كه می شود از تهدیدات موجود در این صنعت ایجاد كرد، صحبت كرد: «آیا نمی توانیم اجازه دهیم كه شركت های فعال با تقویت خودشان به سراغ بازارهای خارجی بروند و همه با هم از فواید آن بهره مند شویم؟ حضور در بازارهای خدمات دیجیتال بین المللی یك فرصت مهم برای كسب درآمد و هم ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی است كه با عنایت به افزایش قیمت ارز با یكی از ساده ترین اشكال صادرات در چارچوب عرضه محتوای دیجیتال از اهمیت و اولویت فوق العاده ای برخوردار می باشد. علیرغم این پتانسیل بزرگ برای حضور در بازارهای منطقه ای و جهانی و با فرصت كم نظیری كه برای صادرات پیش آمده است. اگر نتوانیم آنرا محقق نماییم باید از این فرصت سوزی شرمنده آیندگان مان باشیم»
۲۱۲۱


منبع:

1398/04/14
15:31:28
5.0 / 5
4329
تگهای خبر: تولید , خدمات , سازمان , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن