كارگران 11 اردیبهشت تعطیل اند

كارگران 11 اردیبهشت تعطیل اند

به گزارش تاكسی مدرن تسنیم نوشت: رئیس فراكسیون كارگری مجلس شورای اسلامی با اشاره به ماده ۶۳ قانون كار اظهار داشت: روز كارگر بر مبنای قانون كار، روز تعطیل رسمی برای كارگران به حساب می آید و كارفرمایان حق ندارند در این روز كارگران را وادار به كار كنند.


علیرضا محجوب با بیان این مطلب اضافه كرد: روز كارگر بر مبنای قانون كار، روز تعطیل رسمی برای كارگران به حساب می آید و كارفرمایان حق ندارند در این روز كارگران را وادار به كار كنند. وی با اشاره به ماده 63 قانون كار جمهوری اسلامی ایران تصریح كرد: علاوه بر تعطیلات رسمی كشور، روز كارگر( 11 اردیبهشت)نیز جزو تعطیلات رسمی كارگران بشمار می رود. ازاین رو كارگران در این روز مانند جمعه ها، تعطیل هستند و می توانند از تنها روز خود در سال استفاده كنند.
وی با اشاره به اینكه طبق قانون كارفرما اجازه ندارد كارگر را به اضافه كاری وادار كند اظهار داشت: هر چند كارفرمایان و پیمانكاران، این روز را به مثابه ی روز كاری برای كارگران تلقی كرده و آنها را بعضاً مجبور به كار می كنند اما قانون كار تاكید بر تعطیل رسمی برای كارگران دارد. محجوب اظهار داشت: روز جهانی كارگر بر مبنای قوانین قانون كار برای كارگرانی كه تابع این قانون هستند روزی تعطیل به حساب می آید كه مزد آن هم مطابق ایام تعطیل سال باید به كارگران پرداخت گردد و اگر به هر دلیلی كارخانه ای تعطیل نشود، اولاً باید حضور در كار كارگران با توافق بین كارگران و كارفرما باشد و ثانیاً مطابق اضافه كاری در روز تعطیل برای كارگران محاسبه شود. ۲۲۳۲۲۴

1398/04/12
18:15:20
5.0 / 5
4304
تگهای خبر: شورای اسلامی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن