تشخیص باغ بودن برای ملك خیابان فردوسی

تشخیص باغ بودن برای ملك خیابان فردوسی

تاكسی مدرن: اعضای شورای اسلامی شهر تهران با اكثریت آرا ملك 665 متری واقع در خیابان فردوسی را بعنوان «باغ» تشخیص داده است.به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، در یكصد و چهل و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران اعضای این شورا در بررسی پرونده ای با مساحت ۶۶۵ متر مكعب واقع در خیابان فردوسی منطقه ۱۲ در خصوص باغ بودن و یا نبودن این ملك در نهایت با ۱۱ رای موافق از ۱۷ عضو حاضر در این نشست با نظر كمیسیون در خصوص باغ بودن این ملك موافقت كردند.

در جریان بررسی این پرونده محمد سالاری - نماینده شورای اسلامی شهر تهران در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران - اظهار داشت: این ملك واقع در خیابان فردوسی برمبنای نظریه كمیسیون ماده ۷ بخشنامه اجرایی ماده «یكم» قانون اصلاح لایحه قانونی حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها، باغ تشخیص داده شده است.

به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، در ادامه این جلسه ناهید خداكرمی بعنوان موافق تشخیص بنای این ملك اظهار داشت: در سند این ملك آمده است كه این ملك «باغچه» است. این لفظ در حقیقت یعنی «باغ كوچك». پس برمبنای سند این ملك باغ كوچك شمرده می شود و در نتیجه باغ است.

در ادامه مرتضی الویری در مخالفت با باغ بودن این ملك اشاره كرد: باید به درختان موجود توجه كنید. وضعیت فعلی این زمین و تعداد درختانی كه در آن وجود دارد با فاكتورهای حداقلی باغ بودن ملك تطابق ندارد. پس این ملك باغ نیست.

زهرا صدر اعظم نوری نیز در موافقت با «باغ» بودن این ملك اظهار داشت: اساسا سند یك ملك تعیین كننده است و زمانی كه «باغچه» برای ملكی عنوان می شود در حقیقت یعنی این زمین باغ است و تنها می تواند در حد یك خانوار در آن ساخت و ساز كنند. اگر رای غیر باغ به این زمین داده شود، یعنی همین تعداد درخت موجود نیز از بین خواهد رفت.

منبع:

1398/03/07
15:31:28
5.0 / 5
4797
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن