معاون توسعه روستایی و مناطق محروم كشور خبر داد

مقاوم سازی ۳ و دو دهم میلیون خانه روستایی در كشور

مقاوم سازی ۳ و دو دهم میلیون خانه روستایی در كشور

به گزارش تاكسی مدرن معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری اظهار داشت: نیمی از مسكن های روستایی در كشور با همت و تلاش بنیاد مسكن مقاوم سازی شده است.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، محمد امید در جریان بازدید از طرح های توسعه روستایی و اشتغالزا در شهر رضی مشگین شهر اظهار نمود: در كشور پنج میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسكن روستایی وجود دارد كه ۵۰ درصد این واحدها با تسهیلات پرداخت شده مقاوم سازی شده اند.
وی بااشاره به مقاوم سازی سه میلیون و ۲۰۰ هزار واحد روستایی در كشور اظهار داشت: امسال بنیاد مسكن با پرداخت تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی و با همراهی صاحبان این واحدها قصد مقاوم سازی واحدهای مسكونی بیشتری را دارد.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری به پیشرو بودن استان اردبیل در حوزه جذب منابع اشتغال روستایی در بخش كارآفرینی و اشتغالزایی اشاره نمود و اظهار داشت: با پیگیری جدی استاندار اردبیل طرح های خوبی در شهرهای محروم این استان در حال اجراست كه ما در بازدید از پارس آباد، گرمی و مشگین شهر نمونه های موفقی از این طرح های كارآفرینی را شاهد بودیم.

امید به بازدید خود از ناحیه صنعتی رضی و چندین واحد تولیدی در این مجموعه اشاره نمود و اضافه كرد: پروژه تولید پوشاك با ظرفیت اشتغال ۱۵۰ نفر و امكان افزایش این ظرفیت تا ۳۰۰ نفر به همراه واحد تولیدی نئوپان و رنگ و رزین را در ناحیه صنعتی رضی شاهد می باشیم كه امیدواریم همچنان فرایند توسعه همه جانبه با كمك و مساعدت سرمایه گذاران و كارآفرینان فراهم آید.

وی خاطرنشان كرد: این فعالیت ها در مناطق محروم و كمتر توسعه یافته زمینه ساز مهاجرت معكوس شده كه ما نمونه موفق آنرا در استان اردبیل و با سرمایه گذاری های انجام شده در بخش های مختلف شاهد و ناظر هستیم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری رقم تسهیلات در نظر گرفته شده برای اشتغال روستائیان را ۱۸ هزار میلیارد تومان اعلام نمود و اظهار داشت: از محل صندوق توسعه ملی این منابع تامین شده و مانده این تسهیلات كه حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان است در مرحله جذب و پرداخت به صاحبان واحدهای تولیدی است.

امید اظهار نمود: ما در این سفر ضمن بازدید از طرح های اشتغالزا از برخی طرح های زیرساختی در توسعه پایدار روستاها هم بازدید می نماییم كه امیدواریم با همراهی مسئولان استان اردبیل روز به روز رونق تولید و توسعه پایدار در مناطق روستایی رقم بخورد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری در مسافرت دو روزه به استان اردبیل علاوه بر بازدید از چندین طرح تولیدی در پارس آباد و همینطور حضور در شهرك صنعتی گرمی و شهرك خصوصی قهرمان تولیدكننده شیرآلات و همینطور ناحیه صنعتی رضی و بازدید از مراحل مختلف اجرای طرح های اقتصادی با حضور در یكی از روستاهای گرمی از نزدیك در جریان تكمیل مجتمع آبرسانی روستایی موران قرار گرفت كه مقرر است این مجتمع زمینه تامین آب ساكنان ۶۴ روستا را فراهم آورد.

همینطور در این سفر امید از كارگاه متمركز تولید فرش دستباف شهر رضی با اشتغالزایی ۸۰ نفر بازدید كرده و از نزدیك با بافندگان فرش و مدیریت این كارگاه دیدار كرده و نسبت به تامین ۶ میلیارد تومان تسهیلات كم بهره برای این مجموعه تولیدی موفقت كرد.
1398/03/01
00:00:59
5.0 / 5
4449
تگهای خبر: تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن