تداوم ناپایداری های جوی در تهران

تداوم ناپایداری های جوی در تهران

به گزارش تاكسی مدرن مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران ضمن اشاره به تداوم ناپایداری های جوی در تهران تا اواخر امروز (۲۱ اردیبهشت) اظهار داشت: در بعضی ساعات امروز غلظت آلاینده های هوا افزایش می یابد.حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه بر مبنای پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا طی برخی ساعات امروز (۲۱ اردیبهشت) افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها مشاهده می شود، اظهار نمود: علت افزایش آلاینده ها عموما ناشی از ازدیاد حجم تردد خودرو ها در نخستین روز كاری هفته است.

وی افزود: به تدریج همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز، بر سرعت وزش باد افزوده می شود و برای برخی ساعات بعد ازظهر افزایش میزان ابرناكی و وزش باد به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی - شمال غربی انتظار می رود.

به گفته شهبازی با وجود افزایش موقتی غلظت آلاینده ها همچون ذرات معلق طی امروز (۲۱ اردیبهشت) ناپایداری های جوی در طول روز سبب برقراری شرایط سالم كیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران می شود.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران در ادامه اظهار داشت: هرچند این وضعیت پابرجا نیست و با كاهش میزان ناپایداری جوی در ساعات پایانی امروز و تداوم این شرایط تا صبحگاه فردا (۲۲ اردیبهشت) بر غلظت آلاینده ها افزوده می شود.

وی با اشاره به اینكه به تدریج همراه با تغییر شرایط جوی طی فردا (۲۲ اردیبهشت) برخی ساعات همراه با وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه پیش بینی می شود كه پراكندگی آلاینده ها و بهبود نسبی كیفیت هوا را به دنبال دارد، خاطرنشان كرد: دمای هوا در تهران تا فردا (۲۲ اردیبهشت) روند افزایشی دارد.

شهبازی در انتها با اشاره به اینكه كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ بامداد امروز با میانگین ۵۱ در شرایط سالم قرار داشت، اظهار نمود: كیفیت هوای الان هم با میانگین ۷۷ همچنان در شرایط سالم می باشد.

منبع:

1398/02/21
14:45:10
5.0 / 5
4267
تگهای خبر: آلاینده , تردد , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن