رئیس شورای عالی استان ها تاكید كرد

فرهنگ ایمنی و بحران، بعد فراموش شده ساختار اجرایی و مدیریتی كشور

فرهنگ ایمنی و بحران، بعد فراموش شده ساختار اجرایی و مدیریتی كشور

به گزارش تاكسی مدرن رئیس شورای عالی استان ها با تاكید بر اینكه فرهنگ ایمنی و بحران، بُعد فراموش شده ساختار اجرایی و مدیریتی كشور است، اضافه كرد: باید شوراها در این عرصه وظایف خویش را به درستی اجرا كنند.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، مرتضی الویری در نطق قبل از دستور خود در شانزدهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها با تبریك سال نو و اعیاد شعبانیه، اظهار داشت: اقدامات خشونت آمیز و خارج از مقررات بین المللی آمریكا در مورد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نشان از این است كه رئیس جمهور آمریكا همواره به دنبال ماجراجویی و پایمال كردن حقوق ملت و نهادهای قانونی كشورمان است و اقدامات وی مصداق ضرب المثل "عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد"، است.
وی ادامه داد: اشتباه استراتژیك دولت آمریكا در قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بین گروه های تروریستی سبب شد تا مردم ایران با كنار گذاشتن همه اختلافات و تفاوت دیدگاه ها و با چشم بستن بر مشكلات و كمبودها یك دل و هم صدا به پشتیبانی از سپاه در مقابل این اقدام دولت آمریكا بپردازند و انزجار خویش را از زیاده خواهی ها و اقدامات خلاف عرف دیپلماتیك دولت ترامپ اعلام كنند.
وی افزود: همه ما باید قدردان این وحدت در كشور باشیم و نباید این همدلی را به نفع هیچ گروه و جناحی قلمداد نماییم و خدای ناخواسته با اقدامات غیر منطقی و یا خودسرانه این نعمت را به نغمت تبدیل نماییم.
وی اشاره كرد: در ابتدای سال ۱۳۹۸ در صورتی كه هنوز ساماندهی و اسكان پایدار زلزله زدگان كرمانشاه تمام نشده بود، هیاهوی سیل زدگان استان های مختلف در میهن پیچید و خسارت های انسانی و مادی بر كشور، ملت را در اندوه فرو برد. بخش عمده خسارت های سیل ناشی از بر هم زدن قوانین طبیعی است؛ قوانینی كه با تخلفات عمرانی، شهرسازی و قطع جنگل ها بر هم خورده و لازم است قبل از آنكه از وحشت و حجم تخریبی سیل سخن گفته شود، از انحرافات نامساعد مدیریت و آمایش سرزمین صحبت به میان بیاوریم.
وی ادامه داد: فرهنگ ایمنی و بحران، بُعد فراموش شده ساختار اجرایی و مدیریتی كشور است. با اینكه سیاست های كلی نظام بعنوان پیشگیری و كاهش خطرات ناشی از سوانح طبیعی و حوادث غیر مترقبه در ۹ بند در سال ۱۳۸۴ ابلاغ گردیده است، ولی متأسفانه دستگاه های مختلف مأموریت های مربوط به خویش را دقیق و فنی در طول ۱۴ سال انجام نداده اند و این بحران ها ناشی از این بی توجهی به سیاست ها و قوانین است.
رئیس شورای عالی استان ها در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینكه شوراها به خصوص شوراهای شهر و روستا و شورای استان و همینطور شورای عالی استان ها در مورد شناسایی نارسایی ها و عرضه گزارش به دستگاه ها و طرح پیشنهادات مختلف و كاربردی، وظایف گسترده ای بر عهده دارند، اما متأسفانه در این خصوص كم كاری جدی وجود دارد، اضافه كرد: لازم است كمیسیون های تخصصی و دبیرخانه های شوراها در این مورد با عنایت به وظایف قانونی خود اقدامات لازم را انجام دهند و مطابق با ماده ۸۷ قانون شوراها، شوراهای استان مكلف هستند مشكلات استان را به شورای عالی استان ها منعكس كنند.
وی ادامه داد: لازم است این كمیسیون ها ساز و كاری را تنظیم كنند كه ضمن تشكیل بانك اطلاعاتی در مورد خسارت ها و افراد خسارت دیده، شیوه تأمین نیازها تا رسیدن مردم سیل زده به زندگی عادی را پیگیری و همه این مباحث در چهارچوب مقتضیات محلی و مشاركت نمایندگان مردم باشد. باید ارزیابی و ارزیابی خسارت ها به ترتیب در حوزه های مسكن، كشاورزی، صنعت، خدمات و زیرساخت ها به صورت دقیق صورت گیرد.
وی اشاره كرد: شورای عالی استان ها بعنوان متولی رفع تبعیض در شهرها و روستاها انتظار دارد برنامه ریزی عادلانه با لحاظ كردن اولویت در ساماندهی و اجرای شرایط امن برای اسكان دائم شهروندان، امنیت غذایی، بهداشتی، خدماتی و رفاهی در شهرها و روستاهای سیل زده با فوریت در دستور كار همه نهادها قرار گیرد.1398/01/22
23:39:08
5.0 / 5
4375
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن