مسافران ناخوانده ای كه در بجنورد پیاده می شوند!

مسافران ناخوانده ای كه در بجنورد پیاده می شوند!

به گزارش تاكسی مدرن دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان شمالی اظهار داشت: یكی از علل افزایش تعداد معتادان متجاهر در خراسان شمالی، قرار گرفتن این استان بین استان خراسان رضوی و شهرهای شمالی كشور است.


احمد ریواده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اضافه كرد: برخی از معتادان متجاهری كه در این استان، دستگیر و به كمپ ماده 16 ارجاع داده می شود، متعلق به خراسان شمالی نیستند. بعنوان مثال یك معتاد متجاهر كه متعلق به شهر دیگری است و برای رفتن به شهر دیگری سوار بر اتوبوس می شود، پس از گرفتن تصمیمی آنی در بجنورد پیاده می شود.
ریواده اظهار نمود: نظام ساماندهی معتادان متجاهر مستلزم یك برآورد دقیق است اما از آنجایی كه این معتادان شناخته شده برای مسئولان ذی ربط نیستند، امر برنامه ریزی و مداخله را هم سخت تر می كند.
وی با اشاره به اینكه بیشتر این افراد متاسفانه گرفتار بیماری های پرخطر هم هستند، خاطرنشان كرد: از آنجایی كه شناخت دقیقی از آنها برای انجام كنترل های هرچه بیشتر وجود ندارد، امكان دارد معتادان متجاهری كه خارج از خراسان شمالی به استان آمده باشند سلامت را به مخاطره بیندازند.
این مقام مسئول تصریح كرد: ناشناخته بودن این افراد در استان سبب شده تا بعضی از آنها مبادرت به ازدواج كنند كه همین ازدواج باعث به وجود آمدن سایر مشكلات شود.
وی بیان كرد: به صورت حتم سطح بندی افراد پرخطر در بانك های اطلاعاتی استان انجام می شود و از جانب دیگر افراد متعاد متجاهر كه متعلق به این استان نیستند، به استان های خود برای امر درمان ارجاع می شوند. در خراسان شمالی حدود 150 معتاد كارتن خواب وجود دارد كه این افراد پس از دستگیری به كمپ ماده 16 منتقل می شوند.
وی با تصریح بر اینكه ظرفیت كمپ ماده 16 اندك است و باید این ظرفیت بیشتر شود، اظهار نمود: الان 50 بیمار در این كمپ پذیرش می شوند. از آغاز سال جاری تابحال 659 معتاد در این كمپ در چارچوب 33 هزار و 533نفر ساعت ارجاع شده است.
به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، تا اطلاق عنوان متجاهر بر یك معتاد و ارجاع آن به مراكز الزامی مبحث ماده 16 مراحل متعددی باید طی شود. به عبارتی درصورتی كه فرد معتاد با وجود بستر مناسب برای درمان و وجود همه امكانات حاضر نشد برای ترك اقدام نماید، متجاهر شناخته شده و در چنین شرایطی ناگزیر باید او را به مراكز درمان الزامی ارجاع داد.
1397/12/22
17:53:23
5.0 / 5
4407
تگهای خبر: ساماندهی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن