سعیدی كیا خبر داد

واگذاری باغ بزرگ آقا به مردم

واگذاری باغ بزرگ آقا به مردم

تاكسی مدرن: رئیس بنیاد مستضعفان از تحویل دو باغ این بنیاد به شهرداری برای تبدیل شدن به فضای شهری عمومی آگاهی داد.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، محمد سعیدی كیا بامداد امروز در حاشیه مراسم طرح بازآفرینی باغ وثوق الدوله (باغ بزرگ آقا) با حضور در جمع خبرنگاران در مورد هماهنگی بنیاد مستضعفان و شهرداری در امتداد تحویل و حفظ باغات، اظهار نمود: هم اكنون ۱۵ باغ در اختیار بنیاد مستضعفان است كه دارای متراژهای مختلفی است، سیاست بنیاد مستضعفان این است كه این باغات را در اختیار شهرداری قرار دهد تا شهرداری هم بطور طبیعی آنها را به فضای سبز شهری و گردشگری تبدیل كند.
وی در پاسخ به این سوال كه برخی معتقد هستند بنیاد مستضعفان پس از مدتی این باغات را پس خواهد گرفت، اظهار داشت: ما چنین سیاستی نداریم كه در ابتدا باغ را در اختیار شهرداری قرار داده و پس از آنكه آباد شد آنرا پس بگیریم و در سال های اخیر تدبیر بین شهرداری و بنیاد مستضعفان این بود كه به تدریج باغات را به شهرداری تحویل دهیم كه در ابتدا باغ وثوق الدوله به متراژ دو هكتار و باغ عبقری به متراژ یك هكتار به شهرداری واگذار می شود.
رئیس بنیاد مستضعفان در پاسخ به این سوال كه برخی كارشناسان معتقدند كه تعداد باغات بنیاد مستضعفان از ۱۵ بیشتر است، افزود: تعداد باغات بنیاد مستضعفان در تهران همین قدر است.
سعیدی كیا در مورد آخرین وضعیت پلاسكو باز با بیان این كه گودبرداری در حال انجام می باشد و خوشبختانه چهل وهشت شمع برای سازه نگهبان نصب شده است، اظهار داشت: امیدواریم پیش از سال جدید كار گودبرداری بطور كامل به اتمام برسد.
وی با بیان این كه سعی شده است كه در همان فضای پیشین یعنی ۲۲ هزار متر زیربنا در ۱۵ طبقه روی زمین و پنج طبقه منفی ساختمان پلاسكوی جدید را بسازیم در پاسخ به سوالی در خصوص مخالفت شورای عالی معماری با ساخت پنج طبقه منفی اظهار داشت: شورای عالی شهرسازی مصوبه كمیسیون ماده پنج را تصویب كرده است.
سعیدكیا در مورد زمان ساخت پلاسكوی جدید باز با بیان این كه از مهر امسال كه مجوزها صادر گردیده است كار را آغاز كردیم و دو سال بطور می انجامید، افزود: مهرماه ۱۳۹۹ ساختمان جدید پلاسكو افتتاح می شود كه در آن نمادهایی برای آتش نشانان به صورت گالری در نظر گرفته شده است.
رئیس بنیاد مستضعفان در پاسخ به این سوال كه پلاسكو یكی از متهمان بوی بد نامتبوع تهران است، اظهار نمود: من باز از رسانه ها شنیدم كه عنوان كردند بوی بد تهران ناشی از فاضلاب پلاسكو است، اما با معاون وزیر تماس گرفتم و او عنوان نمود كه این ادعا امكان پذیر نیست.
سعیدی كیا با حضور در باغ عبقری كه بامداد امروز برای تبدیل شدن به یك فضای شهری تحویل شهرداری شد، اظهار داشت: در زمان افشانی، وی با من صبحت كرد كه نسبت به احیای باغات بنیاد مستضعفان اقدام نماییم.
وی با اشاره به اینكه در مورد باغات در اختیار بنیاد مستضعفان شایعاتی وجود دارد اظهار داشت: در حال بحث با شهرداری هستیم تا نسبت به واگذاری باغاتمان به شهرداری و تبدیل آن به فضای شهری اقدام نماییم.
سعیدی كیا در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه باغ فرشته، الهیه و بربره خشك شده اند اظهار داشت: چه كسی گفته این باغات خشك شده ما با تانكر آب می دهیم و حتماً بازدیدی می گذاریم تا خبرنگاران از آن بازدید كنند.
وی در پاسخ به این سوال كه آیا باغ بربره به شهرداری واگذار می شود یا نه؟ اظهار داشت: ۷۰ درصد باغ در اختیار شهرداری و تنها ۳۰ درصد در اختیار بنیاد است. كه همه جوانب واگذاری ۱۰۰ درصدی را بررسی می نماییم.
رئیس بنیاد مستضعفان در مورد باغ الهیه باز با اشاره به اینكه دادستانی پس از دو سال حكم به نفع بنیاد مستضعفان داده است اظهار داشت: حكم دادستانی ملاك عمل است و همه جوانب آن بررسی شده است.
به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، باغ وثوق الدوله كه لوكیشن باغ بزرگ آقا در سریال «شهرزاد» بود، بامداد امروز با حضور مسئولان شهری و بنیاد مستضعفان در اختیار شهرداری قرار گرفت تا مراحل بازپیرایی آن برای تبدیل شدن این باغ به یك فضای عمومی تا اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ صورت گیرد.1397/11/29
15:00:23
5.0 / 5
4306
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن