هوای تهران در آستانه شرایط نامطلوب برای گروه های حساس

هوای تهران در آستانه شرایط نامطلوب برای گروه های حساس

به گزارش تاكسی مدرن مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران از افزایش نسبی غلظت برخی آلاینده ها در بعضی مناطق تهران اطلاع داد.حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشان دهنده تداوم وضعیت جوی نسبتاً پایدار طی امروز (۲۵ بهمن ماه) است، اظهاركرد: در نتیجه چنین وضعیتی شرایط برای انباشته شدن آلاینده ها در سطح شهر فراهم خواهد شد.

وی با اشاره به اینكه وزش باد به بزرگی ۳ تا ۴ متر بر ثانیه در بعضی ساعات در پراكندگی موقتی آلاینده ها مؤثر خواهد بود، اظهار داشت: بر این اساس انتظار می رود طی امروز (۲۵ بهمن ماه) افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها همچون ذرات معلق مشاهده شود و وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در آستانه شرایط نامطلوب بخصوص برای گروه های حساس قرار گیرد.

شهبازی با اشاره به اینكه به تدریج طی فردا (۲۶ بهمن ماه) بر میزان ناپایداری جوی افزوده خواهد شد، اظهاركرد: در بعضی ساعات بارش پراكنده و خفیف باران و وزش باد را شاهد خواهیم بود كه سبب كاهش نسبی غلظت آلاینده های تجمع یافته در ایام گذشته خواهد شد. بنابراین انتظار می رود وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران تا صبحگاه روز جمعه در محدوده مرزی بین شرایط سالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته باشد و با كاهش غلظت آلاینده ها در طول روز وضعیت كیفیت هوای پایتخت بهبود یابد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران اظهار داشت: دما تا روز پایانی هفته روند افزایشی خواهد داشت.

شهبازی در انتها اظهار نمود: میانگین كیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۶ و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص الان ۹۱ و هوا در شرایط سالم می باشد.
1397/11/26
15:29:02
5.0 / 5
4299
تگهای خبر: آلاینده , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن