رییس كمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران:

در تعرفه جابه جایی درختان باید شاخص هایش در نظر گرفته شود

در تعرفه جابه جایی درختان باید شاخص هایش در نظر گرفته شود

به گزارش تاكسی مدرن رییس كمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران، اظهار داشت: در لایحه شهرداری برای تعیین تعرفه جابجایی درختان، شاخص تدوین شده صرفا بن درخت است و گونه درختان، امكانات حمل ونقل و جابجایی، ریسك های انتقال درخت و فصل مناسب جابجایی درخت مشخص نشده است.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، محمد سالاری امروز در جلسه امروز شورای شهر تهران اظهار داشت: در دوره چهارم شورا، مصوبه ای درمورد سربرداری درختان شهر تهران داشتیم كه بر مبنای یكی از تبصره های آن، شهرداری تهران ملزم است تعرفه پایه جابجایی درختان در شهر را اعلام نماید، بنابراین شهرداری در جهت این تكلیف لایحه فعلی را عرضه داده است.
وی افزود: بر مبنای بررسی های ما و جلساتی كه با حقوقدانان داشتیم به دو دلیل این لایحه را رد كردیم و حتی به این نتیجه رسیدیم كه تكلیفی هم كه شورا برای شهرداری گذاشته اشكالاتی دارد.
سالاری افزود: یك اینكه در تبصره ۲ ماده ۸ آیین نامه اصلاح قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها می گوید شهرداری موظف است در صورت درخواست متقاضی برای جابجایی و سربرداری درخت با رعایت ضوابط و اصول علمی و ایمنی اقدام نماید و امكانات و تسهیلات مورد نیاز را در قبال دریافت اجرت ها و هزینه های مربوطه در اختیار متقاضی قرار دهد. یعنی شهرداری اگر خودش خواست، نسبت به جابجایی و سربرداری اقدام نماید مانند سایر خدماتی كه عرضه می دهد باید قیمت ها را اعلام نماید و شورا هم آنها را مصوب كند.
وی تصریح كرد: اما بر مبنای لایحه ای كه سازمان بوستان ها عرضه كرده است شهرداری قرار نیست این كار را انجام دهد بلكه ناظر بر اینست كه قرارداد بین شركت های خصوصی و مردم نوشته شود و این مغایر قانون فرادستی است. اگر اینگونه باشد، صدها خدمت توسط بخشی از مردم یا بخشی از شركت ها به مردم داده می شود، مگر ما در مدیریت شهری برای خرید و فروش نهال، كود و... تعرفه مشخص می كنیم؟ بنابراین اگر هم مقرر است تعرفه مشخص نماییم باید مردم با شهرداری قرارداد بنویسند و شهرداری آن زمان وظیفه خویش را به بخش خصوصی برونسپاری كند اما طرف حساب، شهرداری باشد.
سالاری با اشاره به جلسه با حقوقدانان تصریح كرد: به فرض كه شورا لایحه فعلی را پذیرفت و از این مورد حقوقی عبور كرد، در اینصورت هم شاخص تعرفه ای كه تدوین شده صرفا بن درخت است و گونه درختان، امكانات حمل ونقل و جابجایی، ریسك های انتقال درخت و فصل مناسب جابجایی درخت مشخص نشده است و ضمانت اجرایی برای رعایت تعرفه هایی كه ما مصوب می نماییم معلوم نیست و هزینه های انجام هرس و سبك سازی درختان هم دیده نشده است. مساله دیگر اینكه مشاركت مردم حذف گردیده است و در نهایت ما به این دلایل مخالف لایحه هستیم و اگر مقرر است تایید گردد قراردادها باید بین مردم و شهرداری باشد.1397/10/11
13:47:16
5.0 / 5
4339
تگهای خبر: خدمات , سازمان , شركت , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن