بسته اخبار اجتماعی ایسنا در پنجمین روز دی ماه؛

از آخرین اخبار اتوبوس حادثه علوم و تحقیقات تا سهم شهرداری در بودجه ۹۸

از آخرین اخبار اتوبوس حادثه علوم و تحقیقات تا سهم شهرداری در بودجه ۹۸

تاكسی مدرن: اتوبوس حادثه «علوم و تحقیقات» معاینه فنی نداشت، لایحه بودجه ۹۸ تیر خلاص به ستون فقرات شهرداری ها، زمان ازدواج و حاملگی را به تاخیر نیندازید، دشواری اعمال قانون معاینه فنی بر موتورسیكلت ها و سهم چهار درصدی مشاركت ایران برای كاهش انتشار گازهای گلخانه ای احتیاط آمیز است تیتر برخی اخبار اجتماعی امروز ایسنا است.به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، اداره اخبار اجتماعی امروز (۵ دی ماه) حدود 60 خبر را روی خروجی خود منتشر نموده است كه مهمترین آنها در ادامه آمده است:

اتوبوس حادثه «علوم و تحقیقات» معاینه فنی نداشت/بی توجهی به بخشنامه استاندار

نواب حسینی منش -مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهرداری تهران- اعلام نمود: اتوبوس حادثه دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات معاینه فنی نداشته است.

وی با اشاره به حادثه روز گذشته و مرگ ۱۰ نفر در دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات، اظهار نمود: به دنبال استعلام از سامانه سیمفا مشخص شد كه اتوبوس واژگون شده ساخت شركت شهاب تولید سال ۸۱ بوده است كه متاسفانه اگرچه در سن فرسودگی قرار داشت اما معاینه فنی نداشته است.

"لایحه بودجه ۹۸" تیر خلاص به ستون فقرات شهرداری ها

مجید فراهانی -رئیس كمیته بودجه شورای شهر تهران- با اشاره به لایحه بودجه ۹۸ كشور كه روز گذشته از طرف رئیس جمهور تقدیم مجلس شورای اسلامی شد، اظهار داشت: این لایحه تیر خلاص به شهرداری ها بود.

وی در مورد لایحه بودجه ۹۸ كشور كه روز گذشته از طرف رئیس جمهور تقدیم مجلس شد، اظهار داشت: لایحه بودجه ۹۸ توسط رئیس محترم جمهور تقدیم مجلس شد؛ اما مرور كوتاهی به این لایحه نشان می دهد، باوجود حمایت های لفظی دولت از مدیریت شهری، در عمل شاهد احداث حصر حقوق شهرداری ها در بن بست بروكراسی دولتی هستیم.

مسیرهای دسترسی داخل واحد علوم تحقیقات به شدت ناایمن است

استاندار تهران با انتقاد از محورهای ناایمن دسترسی درون دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات، اظهار داشت: متأسفانه این مسیرها به شدت ناایمن بوده و شیب استانداردی ندارد.

به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه دومین نشست مجمع جوانان استان تهران به حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات تهران اشاره نمود و اضافه كرد: یك دفعه دیگر مراتب نگرانی و تاسف خودرا از حادثه تلخ واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات و درگذشت تعدادی از دانشجویان ابراز می كنم. متأسفانه برمبنای شناختی كه از مسیر حادثه دارم این مسیر به شدت نا ایمن بوده و شیب استانداردی ندارد. همان گونه كه بلافاصله سپس حادثه باز عنوان كردم استانداری تهران بعنوان مقام عالی دولت به مسئله ورود كرده و این حادثه را با جدیت و در نظر گرفتن ابعاد تخصصی پیگیری خواهدنمود.

زمان ازدواج و حاملگی را به تاخیر نیندازید

نسرین چنگیزی -رییس اداره سلامت مادران وزارت بهداشت- ضمن تشریح علل شایع مرگ ومیر مادران حامله در كشور و اقدامات انجام شده در جهت كاهش آن، در عین حال به زنان سفارش كرد كه زمان ازدواج و حاملگی خودرا به تاخیر نیندازند.

دستور سازمان غذا و دارو برای جمع آوری فوری یك كپسول از داروخانه ها

سازمان غذا و دارو در اطلاعیه ای به معاونت های غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشكی سراسر كشور بر جمع آوری یك نوع از كپسول VigRX از داروخانه های سراسر كشور اصرار كرد.

پیشنهاد ۲۵ میلیونی معاونت جوانان برای «وام ازدواج»

محمد مهدی تندگویان -معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان- اظهار داشت: پیشنهاد این وزارتخانه برای وام ازدواج جوانان ۲۵ میلیون تومان بوده است اما این پیشنهاد مورد تصویب سازمان برنامه و بودجه قرار نگرفت.

وی با اشاره به پیشنهاد وام ۱۵ میلیونی در لایحه بودجه ۹۸ و نمایش آن به مجلس اظهار داشت: پیشنهاد وزارت ورزش برای وام ازدواج سال آینده ۲۵ میلیون تومان بود كه مورد تصویب سازمان برنامه و بودجه قرار نگرفت و حالا مجلس باید در این مورد اعمال نظر كند.

درخواست تخصیص ۳ میلیارد دلار برای ایمن سازی۱۶۰هزار كلاس ناایمن

مهراله رخشانی مهر -رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور- با اشاره به وجود ۱۶۰ هزار كلاس درس ناایمن در سطح كشور خواهان تخصیص بودجه سه میلیارد دلاری تصویب شده در چارچوب برنامه ششم توسعه برای ایمن سازی مدارس شد.

وی با اشاره به اینكه حدود ۱۰۷ هزار مدرسه با ۵۳۰ هزار كلاس درس در كشور داریم اظهار نمود: از این میزان، ۳۰ درصد مدارس نیازمند مقاوم سازی و تخریب و بازسازی اند كه به تفكیك می توان گفت ۱۸ درصد مدارس باید مقاوم سازی و ۱۲ درصد تخریب و مورد بازسازی قرار گیرند.

دشواری اعمال قانون معاینه فنی بر موتورسیكلت ها

حسین شهیدزاده -سرپرست شركت كنترل كیفیت هوای تهران- با اشاره به اینكه در زمینه موتورسیكلت مشكلات بسیار زیاد است، اظهار داشت: هم اكنون دوربین های پلاك خوان، پلاك جلو را می خوانند این در حالیست كه موتورسیكلت ها پلاك جلو ندارند، بنا بر این اعمال قانون معاینه فنی بر موتورسیكلت ها به صورت اتوماتیك دشوار است.

وی با اشاره به دو آلاینده ذرات معلق كوچكتر از ۲.۵ و ۱۰ میكرون در تهران اظهار نمود: طی پارسال غلظت متوسط ذرات معلق كوچكتر از ۱۰ میكرون از شروع پاییز تا ۲۷ آذر ۹۸.۱ بود. طی امسال این عدد به ۶۷.۱ رسید و حدود ۳۲ درصد كم شد. غلظت متوسط ذرات كوچكتر از ۲.۵ میكرون باز طی پارسال ۳۶.۰۶ بود كه امسال با كاهش حدود ۲۶ درصدی به ۲۶.۸ درصد رسید.

سهم چهار درصدی مشاركت ایران برای كاهش انتشار گازهای گلخانه ای احتیاط آمیز است

مجید شفیع پور -استاد دانشكده محیط زیست دانشگاه تهران- با اشاره به این كه برنامه مشاركت ملی ایران برای كاهش انتشار گازهای گلخانه ای در كارگروه ملی تغییر اقلیم تهیه شده است، اظهار داشت: سهم چهار درصدی مشاركت ایران برای كاهش انتشار گازهای گلخانه ای احتیاط آمیز است و عدم اجرای این توافق نامه هیچ تنبیهی و آسیبی را برای كشور ما به دنبال ندارد.

سند مشاركت ایران برای كاهش گازهای گلخانه ای مغایر توسعه نیست

محمدصادق احدی -معاون سابق دفتر طرح ملی تعییرات آب و هوا سازمان حفاظت محیط زیست- با تاكید بر اینكه INDC (سند مشاركت ایران برای كاهش گازهای گلخانه ای) بر طبق اسناد مصوب دولت و كشور طراحی شده است، اظهار داشت: این برنامه به هیچ عنوان مغایر با برنامه های توسعه كشور نیست.

اتوبوس دانشگاه آزاد از سال ۹۱ وارد سن فرسودگی شده بود

سردار محمدرضا مهماندار -رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران- از پیگیری تصادف دانشگاه آزاد توسط سه تیم كارشناسی آگاهی داد و اعلام نمود كه معاینه فنی اتوبوس حادثه دیده دانشجویان دانشگاه آزاد منقضی شده بود.

وی با اشاره به تصادف روز گذشته در دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات اظهار داشت: با عنایت به اینكه این تصادف ابعاد مختلفی دارد كه باید تمام آنها در نظر گرفته شود، با هماهنگی دادستان تهران و دستور او سه تیم كارشناسی خبره برای این مساله تعیین كرده ایم.به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا پربازدیدترین اخبار اجتماعی طی ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

آخرین اسامی مصدومان و جانباختگان حادثه واژگونی اتوبوس واحد علوم و تحقیقات

فوت یكی دیگر از مصدومان حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد/ شمار قربانیان ۱۰ تن شد

دلیل تیراندازی در خیابان جمهوری اعلام شد

زمان ازدواج و حاملگی را به تاخیر نیندازید

تندگویان: كاش به احترام دانشجویان عزای عمومی اعلام كنیم

اتوبوس حادثه «علوم و تحقیقات» معاینه فنی نداشت/بی توجهی به بخشنامه استاندار
1397/10/06
13:50:24
5.0 / 5
4304
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن