مخالفت اعضای شورای شهر تهران با خرید فیلتر دوده اتوبوس

مخالفت اعضای شورای شهر تهران با خرید فیلتر دوده اتوبوس

تاكسی مدرن: اعضای شورای شهر تهران به خرید فیلتر دوده از محل اوراق مشاركت رای ندادند و سوژه ˮخرید فیلتر دوده ˮ از ردیف این اعتبار حذف شد.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، پگاه امروز لایحه انتشار 3000 میلیارد تومان اوراق مشاركت برای توسعه حمل و نقل روی میز بررسی شورای شهر قرار گرفت و اعضای شورای شهر در مورد یكی از بندهای این لایحه در مورد تخصیص بخشی از اوراق مشاركت به خرید فیلتر دوده واكنش نشان دادند و محمد علیخانی رییس كمیسیون حمل و نقل عنوان كرد: فیلتر دوده كارایی لازم را ندارد و خیلی از اتوبوس هایی كه این فیلتر را نصب كرده اند مبادرت به بازكردن فیلتر كرده اند و بهتر است به جای فیلتر دوده، اتوبوس نو بخریم و من اصرار معاونت حمل و نقل را بر خرید فیلتر دوده ای كه كارایی ندارد را نمی فهم.

در ادامه هیات رییسه شورا از محسن پورسید آقایی – معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران – خواست تا توضیحاتی درباب كارایی فیلتر دوده نمایش كند، وی اظهار داشت: تشخیص این كه فیلتر دوده بر روی اتوبوس باشد یا نباشد، مساله ای نیست كه ما دور هم جمع شویم ودر مورد آن بحث نماییم، چونكه تكلیف این مساله را سازمان استاندارد مشخص كرده و این سازمان باز مكلف كرده اتوبوس بدون فیلتر اجازه شماری گذاری ندارد و همین طور كامیون بدون فیلتر جاذب شماره گذاری نمی گردد و می توانیم این مساله را از پلیس بپرسیم كه آیا اتوبوس ها بدون فیلتر شماره گذاری می شوند یا نمی شوند؟

وی همین طور افزود: اگر عزیزی می گوید كه این فیلترها استاندارد نیستند باید با سازمان استاندارد صحبت كرده و مصوبه هیات دولت و شماره گذاری را درست كنند، اما فیلتر دوده هم بسیار موثر بوده و خوب عمل كرده است.

معاون شهردار تهران با بیان این كه 50 فیلتر دوده بر روی اتوبوس های تهران نصب شده و 38 عدد آن در حال فعالیت است و باز نشده است، افزود: چهار فیلتر خراب شده و با عنایت به گارانتی كه داشته است باید شركت اش آنرا درست كند و مابقی فیلترها باز بر روی اتوبوس هایی بوده اند كه از تهران خارج شده اند و مقرر است این فیلترها از روی آنها باز شوند و به اتوبوس های تهرانی نصب شود.

معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران با بیان این كه فیلترها اثرگذاری خوبی داشته اند، اظهار داشت: با این وجود میزان اثربخشی فیلتر بحثی است كه هیات دولت بر روی آن ورود كرده و ما نمی توانیم در مورد آن صحبت نماییم.

به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، سرانجام اعضای شورای شهر تهران به حذف ردیف اختصاص بخشی از اوراق مشاركت به خرید فیلتر دوده رای منفی دادند و بنا بر این خرید فیلتر دوده از محل 3000 میلیارد تومان اوراق مشاركت حذف شد.
1397/10/02
15:36:14
5.0 / 5
4272
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن