برگزاری یك عروسی متعارف چقدر خرج برمی دارد؟

برگزاری یك عروسی متعارف چقدر خرج برمی دارد؟

تاكسی مدرن: حالا عروسی ها دیگر از قالب یك میهمانی صرف خارج شده اند، عروسی نمادی است برای نشان دادن وقعیت اجتماعی و اقتصادی خانوار با هزاران پیش درامد و پس درامد.امیرعباس آزرم وند- مراسم عروسی دیگر دورهمی ساده فامیل ها نیست، برای نشان دادن خوشی از پیوند یك زوج؛ امروز خانواده ها چنان درگیر و دار برگزاری مراسم عروسی می شوند كه گویا مقرر است تصویری جهانی از مراسم عروسی خود به نمایش بگذارند.
هر چند ظهور شبكه های اجتماعی و انتشار تصاویر از مراسم های لاكچری عجیب و غریب در تغییر این سبك زندگی بی تاثیر نیست اما این شیوه از زندگی باعث شده است مراسم عروسی حالا "ته" نداشته باشد.
حالا فیلمبرداری عروسی به جزئی لاینفك از مراسم تبدیل گشته است، تصویر برداری قبل از برگزاری مراسم عروسی، آتلیه پیش از عروسی و در این راه برخی عروس و دامادها هزینه تصویربرداری های انچنانی را در كویر و دریا و... به جان می خرند تا تصویری ماندگار از جشن عروسی خود در اختیار داشته باشند.
تصویربرداری هایی با ملزوماتی در حد و اندازه یك فیلم سینمایی. خرید دسته گل، گل زدن ماشین عروس، تالار، میهمانی اختتام شب در تالاری جداگانه، تصویربرداری مراسم عروسی، موزیك و البته لباس و حلقه... و البته آرایشگاه عروس و اخیرا آرایشگاه داماد؛ همگی هزینه ها را بی حد كرده اند اما واقعیت داستان چیست؟
اولین گام، آرایشگاه
با اهمیت یافتن فیلمبرداری در مراسم های عروسی، آن هم به دفعات، آرایشگاه نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است. اگر تا قبل از این تنها عروس بود كه هزینه آرایشگاه را می پرداخت، امروزه دامادها نیز با هر بار، برنامه فیلمبرداری سری به آزایشگاه ها می زنند و كار و بار آرایشگران دامادها نیز به اندازه ارایشگران عروس سكه است. بررسی ها نشان داده است حداقل هزینه ارایش عروس در ارایشگاه هایی كه برند معروفی نیستند، یك میلیون تومان آب می خورد اما آرایشگاه های برند تا چندین برابر این مبلغ را دریافت می كنند. متعارف این مبلغ ۴ میلیون تومان عنوان شده است كه هم اكنون اغلب خانواده های تهرانی دو بار این هزینه را پرداخت می كنند، یك دفعه برای فیلمبرداری فیك و یك دفعه برای عروسی.
در مقابل هزینه آرایش داماد از حدود ۲۰۰ هزار تومان شروع می شود و تا دو میلیون تومان نیز بطور متعارف افزایش می یابد. پاكسازی صورت، ترمیم مو، ترمیم ابرو و مواردی از این دست در پكیج آرایش دامادها جایگاه ویژه ای را داراست.
اجاره خودرو در مواقع خاص
اجاره خودرو در مواقع خاصی برای برخی خانوارها صورت می گیرد. خودروای بسیار لاكچری، حتی تا شبی ۱۰ میلیون تومان با راننده در این بازار مشتری دارند. برخی خودرو های انتیك و قدیمی نیز در این بازار موقعیت خاصی را از ان خود می كنند. گل زدن به خودرو بر عهده صاحب مجلس عروسی است. هزینه گل زدن در گفت و گو با گل فروشی ها بین ۵۰۰ هزار تومان تا ۴ میلیون تومان اعلام شده است اما